ANNA WAŃTUCH // Kraków

tancerka, performerka, nauczyciel tańca, edukacji audiowizualnej i Contakids. Ukończyła filozofię i filmoznawstwo na UJ, Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny o specjalności taniec współczesny. Od stycznia 2016 pierwszy certyfikowany nauczyciel Contakids w Polsce. W latach 2003-2014 związana z krakowskim Teatrem Tańca Df Katarzyny Skawińskiej. W ramach projektu PPC (Pierwsze Próby Choreograficzne) zrealizowała autorskie projekty: cz. 3 tryptyku "Mój Vincent" oraz "Insomoya". W latach 2009-2011 tancerka Baletu Dworskiego "Cracovia Danza". Rezydentka Dance Move Cities, międzynarodowego projektu współrealizowanego przez Krakowskie Reminescencje Teatralne.Uczestniczka Forum dramaturgicznego z Christine de Smedt organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Brała udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorki teatru Cricot 2 Marie Vayssiere i Ludmiłę Rybę, czego efektem był Ożenek według Gogola. Poszukuje możliwości tańczenia i występowania z małym dzieckiem, czego efektem były dwa performanse Postnatal project w 2012. Zrealizowała choreografię do malowidła 3D Ryszarda Paprockiego w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Angażuje się w różnorodne projekty mające na celu popularyzację tańca oraz poszerzanie wiedzy na jego temat. Wraz z Katarzyną Skawińską i Prof. dr hab. Krystyną Wilkoszewską była współinicjatorką cyklu warsztatów zorganizowanych w Zakładzie Estetyki UJ, których celem było przybliżenie teoretykom praktycznej strony tańca. Wzięła udział w projekcie Familly affair, kolektywu Zimmerfrei w ramach Ciało/Umysł, gdzie wystąpiła wraz ze swoją rodziną i pokazała nową wersję Postnatal project ze swoim synem Wincentym. Strona personalna

MONIKA SERAFIN // Cieszyn

W 2016 roku uzyskała certyfikat nauczyciela Contakids podczas kursu ContaKids Teachers' Training pod okiem Itaya Yatuva (Hakvutza Dance school). Z wykształcenia filolog-polonista, teatrolog i kulturoznawca. Ukończyła Studium Pedagogiczne przy Instytucie Sztuk Audiowizualnych oraz podyplomowe studia pedagogiczne na Uniwersytecie Śląskim. Ciągle kształcący się w Polskim Instytucie Montessori początkujący nauczyciel Montessori. Uczestniczka różnych warsztatów, w tym m.in. warsztatów prowadzonych przez aktora Janusza Stolarskiego, Teatr „Węgajty”, Teda Keijsera z Pantakin Circo Teatro z Wenecji, aktorki teatru Cricot 2 Marie Vayssiere i Ludmiłę Rybę czy warsztatów szkoleniowych SEGNI MOSSI.. Ukończyła kurs „terapii poprzez sztukę” z dr Inką Dowlasz oraz kurs kwalifikacyjny Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne I stopnia. W latach 2001–2014 związana z Teatrem CST założonym w Cieszynie przez reżysera Bogusława Słupczyńskiego, gdzie jako aktorka CST brała udział w następujących przedsięwzięciach: „Wschodzenie”, „Książę Wiślan”, „Droga Żywiecka”, „Kavkazkij Priviet”, „Bolko Kantor” oraz w jednoaktówce A. Czechowa „Oświadczyny”. Praca w Teatrze CST miała charakter stricte studyjny, nawiązujący do technik improwizacyjnych opartych o słowo, ruch i pieśń. Od 2002 roku – członek Stowarzyszenia na rzecz Odnowy i Współistnienia Kultur „Sałasz”, które w latach 2002–2012 realizowało projekty edukacyjno-społeczno-kulturowe na pograniczu kulturowym Beskidu Niskiego i Bieszczad. W latach 2011-2017 związana z Fundacją im. Zofii Kossak i Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” w Górkach Wielkich. W roku 2019 założyła Fundację Punktum Montessori i z koleżanką z pasji prowadzi małe przedszkole Montessori w Cieszynie. Prywatnie mama dwóch córek, które napędzają ją nieustannie do działania.

PIOTR BIELSKI // Warszawa

Pionier jogi śmiechu w Polsce, absolwent socjologii i stosunków międzynarodowych (Uniwersytet Łódzki), podróżnik, coach radości, autor książek „Joga śmiechu. Droga do radości” (2016) oraz „Indie z miłością i śmiechem. Przewodnik subiektywny” (2017), a na początek 2020 roku zapowiada nową książkę „Życie na Lekko”, dziennikarz, ma swoją stałą rubrykę w magazynie „Joga” dedykowaną świadomemu i wesołemu rodzicielstwu pt. „Tata Joga”. Od 2013 roku prowadzi warsztaty jogi śmiechu dla szkół, biznesu i organizacji społecznych. Prywatnie szczęśliwy mąż Anety i tato 2 fantastycznych dziewczynek: Rozalki i Raisy. W czerwcu 2019 skończył certyfikowany kurs Contakids w Goeteborgu (Szwecja) ucząc się bezpośrednio od założyciela tej metody Itaya Yatuva. więcej: joginsmiechu.pl i fb: Jogin Śmiechu.

piotr bielski